15 lutego| Wiadomości

Korea: Służba ubogim doprowadziła go do chrztu

Ignacy przyjął chrzest z grupą 21 młodych Koreańczyków.

W niedzielę 12 lutego br. w kościele katolickim w sercu ekskluzywnej dzielnicy handlowej Seulu – Myeong-dong – 22 młodych Koreańczyków przyjęło sakrament chrztu świętego. W grupie młodych chrześcijan znalazł się 31-letni Ignacy, który odkrył chrześcijaństwo angażując się w wolontariat przy oblackim Domu św. Anny w koreańskiej stolicy.

Jak wyjaśnia o. Vincenzo Bordo OMI, młody Koreańczyk trafił do oblackiego ośrodka wraz z grupą rówieśników i zaangażował się w wolontariat na rzecz ubogich i bezdomnych, którym codziennie wydawane są tutaj ciepłe posiłki.

Służąc tutaj najbiedniejszym, odkryłem prawdziwą radość życia i w obliczu ubogich ujrzałem spojrzenie Chrystusa – wyjawił nowo ochrzczony Ignacy.

Do chrztu świętego przygotowywał się przez okres półrocznego katechumenatu. Swojej radości nie kryje również o. Vincenzo Bordo OMI:

Najlepsze życzenia Ignacy! Obyś nadal widział oblicze Pana w ubogich i jako uczeń Chrystusa zawsze doświadczał szczęścia miłości, która ofiaruje się bezwarunkowo i z radością.

Korea: Ekumenicznie i międzyreligijnie

Dom św. Anny został założony w 1993 roku przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Znajduje się w nim schronisko dla młodzieży z problemami. Przy oblackiej fundacji działa również kuchnia dla bezdomnych.

Źródło: oblaci.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl