27 lutego| Festiwal Życia

Wszystko gra i śpiewa! Jak było na warsztatach muzycznych Festiwalu Życia?

Trzy dni intensywnych zajęć, a na koniec - popisowy koncert przed publicznością! Warsztaty muzyczne Festiwalu Życia podsumowują ich uczestnicy i prowadzący.

Na warsztatach muzycznych przez cały miniony weekend uczestnicy uczyli się grać i śpiewać hymny Festiwalu Życia oraz hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży pod okiem profesjonalnych muzyków tworzących zespół festiwalowy. Oprócz wokalistów w warsztatach uczestniczyli również muzycy grający na gitarze elektrycznej, basowej, ukulele czy perkusji.

– Nauczyliśmy się rzeczy, które dwa czy trzy dni wcześniej wydawały nam się w ogóle nie do ogarnięcia, nie wiedzieliśmy, że można tyle rzeczy zrobić z muzyką. Mogę powiedzieć, że bardzo mocno rozwinęła się moja świadomość muzyczna. Więcej słyszę, zupełnie inaczej słucham teraz muzyki – opowiada Łukasz z Boronowa, basista parafialnego zespołu Na Twoją Chwałę.

Warsztaty muzyczne Festiwalu Życia [ZDJĘCIA]

Z kolei na zajęciach wokalnych uczestnicy uczyli się między innymi tego, jak rozgrzewać struny głosowe i jak śpiewać na głosy, żeby cały zespół dobrze brzmiał.

– Najbardziej podobało mi się w warsztatach to, że prowadzący poświęcali czas każdemu indywidualnie, więc mogliśmy zaśpiewać solowe fragmenty – dodaje Krzysztof z Koszęcina, który uczestniczył w sekcji wokalnej, ale marzy też o nauce gry na saksofonie.

Usatysfakcjonowani rezultatami warsztatów byli również ich prowadzący.

– Nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze! Zagraliśmy pięć dotychczasowych hymnów, niektóre z nich są dość trudne, ale okazało się, że zagraliśmy mega energetyczny i uwielbieniowy koncert, z czego jestem strasznie szczęśliwy – mówił na gorąco tuż po zakończeniu warsztatów Adam Szewczyk, który prowadził sekcję instrumentalną.

Całość zakończyła się w niedzielę koncertem w kaplicy Świętych Młodzianków, na którym uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącymi wystąpili przed publicznością, prezentując efekty trzech dni pracy.

Chcesz posłuchać i zaśpiewać festiwalowe hymny na żywo na Festiwalu Życia? Rejestracja już ruszyła!

Rusza rejestracja na Festiwal Życia! [BILETY, KONCERTY, PROGRAM]

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl