20 marca| OCM NINIWA

„To miejsce ma ducha”! Siostry salezjanki o NINIWIE

Trwa Wielki Post, do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA przyjeżdżają coraz to kolejne grupy i wspólnoty, które wybierają Kokotek, by przeżyć tu swoje rekolekcje czy czas formacji.

Siostry salezjanki oraz ich młodzi świeccy współpracownicy – łącznie 55 osób – w ostatni weekend spotkali się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA na II Międzyinspektorialnym Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Chcemy razem zastanowić się, w jakiej rzeczywistości żyjemy, jakie są potrzeby młodzieży. Kończymy też prace nad programem wychowawczym, który wyznaczy najważniejsze kierunki w naszym duszpasterstwie – tłumaczy s. Kinga, salezjanka z Kielc.

Przyjechaliśmy tu z naszymi świeckimi współpracownikami, młodymi dorosłymi, żeby porozmawiać na temat trudności i problemów, jakie dzisiaj widzimy, ale także nadziei płynącej z tego, że razem spotykamy się i o tym rozmawiamy – dodaje s. Agata z Warszawy.

Siostry salezjanki już drugi raz wybrały Kokotek na miejsce swojego zjazdu. Co sprawia, że chcą wracać do NINIWY?

Czujemy się tu bardzo dobrze. Przyjeżdżają tu młodzi, każdy centymetr tego miejsca jest dla młodych i z młodymi. Podziwiamy rozmach tego dzieła, to dla nas duża inspiracja. Ale nie chodzi tylko o budynek, bo to miejsce ma też ducha. Dlatego mamy nadzieję, że będąc tu, skorzystamy z waszych pomysłów – przyznają siostry salezjanki.

Wcześniej w Kokotku swoje wielkopostne rekolekcje przeżywali uczniowie katolickiego liceum z Opola, a w weekend Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA stało się również bazą dla kilkuset uczestników „Setki Komandosa” – 100-kilometrowego biegu przez las w mundurze i z wojskowym ekwipunkiem na plecach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl