17 czerwca| Wiadomości

Chrystus trzymający Księżyc na swoich barkach. Fotograf polował na to ujęcie kilka lat!

Niezwykłe zdjęcie figury Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, na którym Jezus wydaje się trzymać na swoich barkach Księżyc, stało się prawdziwą sensacją w mediach społecznościowych. Brazylijski fotograf Leonardo Sens po kilku latach prób i nieudanych wcześniejszych podejść, w końcu uwiecznił ten niezwykły moment.

Zdjęcie powstało 4 czerwca na plaży Icaraí, oddalonej o około 11 kilometrów od słynnego pomnika. Sens, świadomy dokładnego momentu ustawienia Księżyca, przygotował się na tę chwilę, ale wymagało to precyzyjnego kadrowania. W 2021 roku nie udało mu się tego dokonać, a w 2022 roku nie sprzyjała pogoda.

Jednak fotograf nie poddał się i podjął kolejną próbę. W pierwszą niedzielę czerwca, kilka minut wcześniej niż oczekiwany moment, znalazł się na plaży gotowy do wykonania ujęcia. Po powrocie do domu, pełen podekscytowania, przejrzał zdjęcia i zobaczył, że osiągnął cel.

– Pomimo tego, że znałem dokładny moment ustawienia Księżyca, nie byłem w stanie wykadrować zdjęcia przy pierwszej próbie, ponieważ zachodzi on dość szybko. Prawidłowe kadrowanie jest skomplikowane, więc nie byłem w stanie zrobić fotografii podczas pierwszej próby w 2021 roku – powiedział Leonardo Sens w rozmowie z portalem petapixel.com.

Efektowna fotografia, na której Chrystus wydaje się podtrzymywać Księżyc, szybko zdobyła popularność w internecie. Leonardo Sens opublikował ją na swoim koncie na Instagramie, gdzie zdobyła już ponad 2 miliony polubień. Obok tego wyjątkowego ujęcia, można tam znaleźć także inne zapierające dech w piersiach ujęcia słynnego pomnika z Rio de Janeiro.

Zobacz również:

Ten niedźwiedź jest mistrzem selfie. Zrobił sobie 400 fotek w jedną noc!

NASA znalazła niedźwiedzia na Marsie! To nie żart!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl