28 listopada| Wolontariat Misyjny

Za nami pierwszy zjazd Wolontariatu Misyjnego NINIWY. Są już chętni na przyszłoroczne wyjazdy!

W ubiegły weekend w Kokotku odbył się pierwszy zjazd Wolontariatu Misyjnego NINIWY. Przyszli wolontariusze przyjechali z różnych części Polski: Krakowa, Poznania, Strzelec Opolskich i Gdyni. Kilka osób łączyło się z nimi on-line, kilka następnych nie mogło być obecnych ze względu na pracę czy studia.

Pierwsze spotkanie wolontariatu było okazją do wzajemnego poznania się, posłuchania opowieści o wolontariacie (6-letnim doświadczeniem prowadzenia Wolontariatu dzielił się z nami o. Dominik), poznaniu procesu przygotowującego wyjazd oraz lepszemu przyjrzeniu się przyszłorocznym kierunkom.

Miłą niespodzianką była zabawa andrzejkowa organizowana w tym czasie w OCM, z której skorzystaliśmy – w końcu wolontariusze to ludzie „do tańca i do różańca”. A skoro już o różańcu mowa – spotkanie było też okazją do wspólnej i osobistej modlitwy, dobrych rozmów i wspólnie przeżywanej Eucharystii.

Kolejny zjazd wolontariatu już w styczniu (12–14.01.2024).

Jeśli nie udało Ci się przyjechać do Kokotka albo dopiero teraz zaczynasz się zastanawiać nad wyjazdem, to nic straconego! Napisz do nas na info@wolontariatmisyjny.pl i przyjedź w styczniu do Kokotka!

O czym będą spotkania formacyjne przed wyjazdem na Wolontariat Misyjny NINIWY?

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl