13 marca| NINIWA Team

Operacja Powrót. Poznaj intencję i patrona wypraw NINIWA Team 2024!

Rowerami nad Morze Kaspijskie i pieszo przez góry Atlas. Po co? Wyjaśniamy!

Wracaj do domu – pod tym wspólnym hasłem odbędzie się najpierw Lednica (1 czerwca), której temat będzie dotyczył relacji, a później Festiwal Życia w Kokotku (8–14 lipca), podczas którego będziemy zastanawiać się nad naszą obecnością w Kościele na podstawie historii starotestamentalnej Estery.

Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i w nawiązaniu do hasła Lednicy i Festiwalu Życia pod podobną nazwą chcemy zorganizować nasze podróże. Poznajcie wyprawy NINIWA Team 2024 – Operacja Powrót.

Co kryje się za tą nazwą? Pozornie może się wydawać, że chodzi o powrót do domu przez Azejbejdżan i Maroko – tegoroczne cele rowerzystów i piechurów. Jednak rzeczywisty sens jest dużo głębszy…

Lednica i Festiwal Życia łączą siły! Zobacz, co dla Was przygotowaliśmy!

Intencja i patronka

Podczas wszystkich swoich wypraw NINIWA Team ofiarowuje trudy podróży oraz zanoszone w drodze modlitwy w ważnej sprawie. W tym roku wyruszymy w świat w intencji ofiar porwań i handlu ludźmi – o ich uwolnienie i bezpieczny powrót do domu.

Organizacje zajmujące się przeciwdziałaniom współczesnym formom niewolnictwa i pomocą ich ofiarom często oznaczone są kolorem niebieskim, który znajdziecie również w logo tegorocznych wypraw NINIWA Team.

We wszystkich wyprawowych zmaganiach patronować nam będzie św. Józefina Bakhita – pochodząca z Sudanu „święta niewolnica”, która przeszła przez piekło na ziemi, a po odzyskaniu wolności nawróciła się na katolicyzm i wstąpiła do zakonu.

Jej imieniem nazwała się „Sieć Bakhita” – międzyzakonna Sekcja do Spraw Przeciwdziałania Współczesnym Formom Niewolnictwa i Pomocy Ofiarom, stworzona w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz organizacji wsparcia dla ofiar tego procederu.

Operacja Powrót. Na pełnym Baku – wyprawa rowerowa NINIWA Team 2024

NINIWA Team wjeżdża w dorosłość na pełnym Baku! Na cel swojej 18. wyprawy rowerowej grupa obrała Azerbejdżan – tam jeszcze nas nie było! Planowana trasa wyprawy ma ok. 4300 km i wiedzie przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję i docelowy Azerbejdżan – aż do stolicy tego kraju, Baku, nad Morzem Kaspijskim!

Kup książki z wypraw w sklepie NINIWY

Wyprawa wyruszy 29 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2024. Jednak dwukołowi wojownicy gotowi do podjęcia wyzwania najpierw muszą udowodnić swoją formę na dwóch krótszych wyprawach przygotowawczych po Polsce:

  • I wyprawa przygotowawcza: 18–21 kwietnia 2024,
  • II wyprawa przygotowawcza: 16–19 maja 2024.

Więcej o wyprawie rowerowej do Azerbejdżanu przeczytasz tutaj:

„Na pełnym Baku”? Znamy cel wyprawy rowerowej NINIWA Team w 2024 roku!

Operacja Powrót. Spoko Maroko – wyprawa piesza NINIWA Team 2024

Kiedyś do Maroka dojechali rowerzyści, a w tym roku wybiorą się tam piechurzy NINIWA Team! Wyprawa piesza rozpocznie się w dniu, w którym rowerowa się zakończy, i potrwa do 20 września. Cel: przeprawa przez góry Atlas – 400 kilometrów wśród nieziemskich widoków i zapewne z wieloma niecodziennymi przygodami.

Drogę do udziału w wędrówce po górach Maroka otwiera ukończenie wyprawy przygotowawczej na Gorce, która odbędzie się od 19 do 21 kwietnia. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji, zgłoś chęć udziału wysyłając maila na info@niniwateam.pl – liczy się kolejność zgłoszeń!

Więcej o wyprawie pieszej do Maroka przeczytasz tutaj:

Spoko Maroko. Informacje o wyprawie pieszej NINIWA Team

Razem, chociaż osobno. Akcja Together – Wyprawy z Wiarą

Pieszo, na rowerze, w kajaku, maluchem, awionetką… Na Biegun Północny, do Australii, na Kilimandżaro, wokół Wielkich Jezior… Jak chcesz i gdzie chcesz! Organizujesz własną wyprawę? Możesz wyruszyć w jedności z NINIWA Team – pod wspólnym hasłem Operacja Powrót i we wspólnej intencji.

Dołącz do akcji Together 2024! Masz szansę otrzymać koszulki z oficjalnym logo wyprawy i nazwą własnej wyprawy, a jesienią podzielić się swoimi przygodami na Festiwalu Wypraw z Wiarą w Kokotku! Więcej szczegółów i regulamin akcji znajdziesz TUTAJ.

Rowerami na Lednicę

Już po wyprawach przygotowawczych, a przed główną wyprawą, zapraszamy do udziału w jeszcze jednej naszej akcji – z czterech stron Polski pojedziemy rowerami na Lednicę!

Wyruszamy w Boże Ciało (30 maja) z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Kokotka, w miejscach noclegów do poszczególnych wypraw będą mogli dołączyć kolejni rowerzyści. 1 czerwca spotkamy się na Polach Lednickich i razem przejedziemy rowerami przez Bramę-Rybę! A po zakończeniu spotkania możemy spać w namiotach na Polach Lednickich!

Planowane trasy:

  • Warszawa – Kutno – Gniezno – Pola Lednickie (300 km)
  • Gdańsk – Laskowice – Gniezno – Pola Lednickie (280 km)
  • Wrocław – Krzywiń – Gniezno – Pola Lednickie (240 km)
  • Kokotek – Kalisz – Gniezno – Pola Lednickie (280 km)

Szczegóły dotyczące organizacji wyjazdu i zapisów pojawią się w późniejszym terminie na naszej stronie i w mediach społecznościowych. Stay tuned!

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl