27 lipca| OCM NINIWA

Budujemy kaplicę w Kokotku!

W końcu stało się! Rozpoczynamy budowę kaplicy w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku.

W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Okoliczne lasy i staw też robią robotę i stwarzają klimat do wyciszenia, refleksji, modlitwy i odpoczynku. Kuchnia Oblackiej przystani naprawdę daje radę! Jednak cały czas brakowało tego co najważniejsze – kaplicy!

Zobacz jak wygląda Oblackie Centrum Młodzieży dzisiaj

Potrzeba kaplicy była sygnalizowana od samego początku istnienia OCM-u. Było wiele koncepcji, ostatecznie, z różnych względów, stanęło na opcji dobudowania kaplicy do istniejącego już budynku. Około półtora roku temu rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy na budowę kaplicy. Zbiórka wciąż trwa – z zakładanych na początku 600 tysięcy udało się uzbierać prawie 300 tysięcy. Jednak w tym roku nastąpił znaczy wzrost cen materiałów budowlanych. Zebrana kwota starczy mniej więcej na pokrycie budowy kaplicy w stanie surowym.

Co dalej? Nie pierwszy raz czekamy na cud. Oczywiście po ludzku robimy wszystko co w naszej mocy, żeby kaplica mogła powstać już na gotowo jak najszybciej. Jednak cały czas zawierzamy to dzieło Panu Bogu. W końcu o Jego, obecność w Najświętszym Sakramencie tutaj chodzi. Wymarzoną datą byłby 28.12.2021, kiedy to NINIWA będzie obchodziła 17. urodziny. Jeżeli to czytasz, to również Ciebie prosimy o wsparcie – przede wszystkim modlitewne, a jeżeli to możliwe, również materialne.

Wizualizację kaplicy znajdziesz tutaj

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.