30 lipca| NINIWA Team

Pierwszy dzień Ostatniego Okrążenia II!

Statystyka: Dystans: 170 km Średnia prędkość: 22,7 Miejscowość: Krzyż „Pierwszy dzień” już po raz 13. Na starcie 39 uczestników. Ci, […]

Statystyka:
Dystans: 170 km
Średnia prędkość: 22,7
Miejscowość: Krzyż

„Pierwszy dzień” już po raz 13. Na starcie 39 uczestników. Ci, którzy śledzą wyprawy od dłuższego czasu zapewne znają tradycyjny plan wyjazdowego poranka. Msza święta rozpoczęła się o godzinie piątej na plaży, przy pięknym wschodzie słońca. Jednak uczestnicy krzątali się przy swoich sakwach jeszcze wcześniej. Ostatnie przepakowanie, „to biorę, a tego nie”. Mszy świętej przewodniczył ojciec prowincjał Paweł Zając OMI, a na koniec, po wspólnym śniadaniu, pobłogosławił rowerzystów i ich pojazdy. Wydawać by się mogło, że wszystko to jest już dobrze znane i niezmienne. Nowością w tym roku jest możliwość wzięcia udziału w części wyprawy. Z tej możliwości skorzystało 13 osób, które odłączą się w jej trakcie. 26 śmiałków wybiera się na 6-tygodniową Misję Ratunkową dla Europy.

Plan dnia standardowy: po 50km przerwa (choć dziś te „pięćdziesiatki” były ciut dłuższe). Droga przebiegała głównie przez wioski, zgodnie można stwierdzić, że żniwa w pełni. Po przejechaniu 170 km rowerzystów na nocleg przyjęli gospodarze w miejscowości Krzyż. Jest dostęp do wody, a możliwość szybkiego „prysznica” po upalnym dniu – bezcenna.

Ach, i jeszcze jedna nowość tegorocznej wyprawy – otóż 2 uczestników postanowiło wyruszyć na jednym rowerze. Tak, tak, jedzie z nami TANDEM!

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.