6 lutego| Wiadomości

Jak wyglądaliby znani święci jako postacie z bajek animowanych?

Aleteia.org zaprezentowała kilkanaście portretów znanych świętych przerobionych na kreskówki Pixara! Pozwala na to aplikacja ToonMe. Używajcie jej z rozwagą. A tymczasem obejrzyjcie galerię świętych "animków".

Na pewno słyszeliście o FaceApp. Było o niej głośno w związku z gromadzeniem naszych danych osobowych i dostępem do telefonu. Mimo to apka przeżyła swój boom i bawiła użytkowników. Korzystała oczywiście z algorytmów sztucznej inteligencji i tym samym tropem idzie ToonMe. Możecie przetestować ją na sobie, jeśli uważacie, że to bezpieczne. A jeśli nie, możecie chociaż porównać oryginalne fotografie świętych z ich animowanymi odpowiednikami. Publikujemy kilka przykładów.

bł. Carlo Acutis – internetowy ewangelizator

Przeczytaj wiecej o Carlo tutaj.
aleteia.org / ToonMe

św. Dominik Savio – apostoł „dobrego przykładu” wśród kolegów

aleteia.org / ToonMe

bł. Pier Giorgio Frassati – założyciel „Stowarzyszenia Ciemnych Typów” i opiekun ubogich

aleteia.org / ToonMe

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – Tereska z Lisieux, mimo spędzenia krótkiego życia w zamkniętym zakonie, patronka misji katolickich i propagatorka „małej drogi dziecięctwa Bożego”

Przeczytaj o Teresce tutaj.
aleteia.org / ToonMe

My znaleźliśmy jeden błąd! Frassatti nie ma fajki 😉

Całą galerię wygenerowanych postaci znajdziecie tutaj, na aleteia.org.

Źródło: Redakcja NINIWA / aleteia.org

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE