16 lutego| Wiadomości

„Wy pomagacie po prostu” – zachęta od WDP w sam raz na Wielki Post [WIDEO]

13 lutego przypadła 31. rocznica utworzenia Punktu Misyjnego Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach przy ulicy Opolskiej. Z tej okazji wypowiedzieli się ubodzy, którzy korzystają z pomocy w tym miejscu. W związku z rozpoczynającym się jutro Wielkim Postem, warto zainspirować się postawą członków wspólnoty i podjąć połączony wysiłek na wszystkich trzech polach: modlitwy, postu i jałmużny.

– Piotrze, skąd się dowiedziałeś o Punkcie Misyjnym?

– Od kolegów, którzy tu chodzili, że jest takie miejsce na Opolskiej…

– Czym dla ciebie jest to miejsce, ma jakąś wartość?

– Ma, bo żeście mi dużo pomogli…

Rok temu dzieło wspólnoty obchodziło jubileusz 30-lecia istnienia.

Zobacz: [30 lat punktu misyjnego Wspólnoty Dobrego Pasterza w Katowicach – świadectwa, wideo]

Mija dokładnie 31 lat Punktu Misyjnego Wspólnoty Dobrego Pasterza, kawał historii i moja 24-letnia historia… kiedy tam przyszłam, mając 17 lat, i nie wiedziałam co mam robić w życiu. To tam Bóg wlał w moje serce pragnienie, by stworzyć Klub Wysoki Zamek i tam zaczęła się historia tego miejsca. Niech Bóg prowadzi to dzieło… Niech błogosławi tych, którzy tam służą… ale również tych wszystkich, którzy przez te wszystkie lata dali kawał życia swojego Ubogim. Niech Dobry Pasterz porusza tych, którzy przychodzą zgnębieni na duchu! Niech odzyskują siły! Niech biegną bez zmęczenia! – brzmi jedno ze świadectw.

Wspólnota Dobrego Pasterza działa na terenie archidiecezji katowickiej blisko 30 lat. Dzieło powstało z inicjatywy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dekretem abp. Damiana Zimonia z grudnia 1993 r. Wspólnota zaczęła oficjalnie działać jako publiczne stowarzyszenie wiernych Kościoła katolickiego. Jej posłannictwo skupia się na pomocy ludziom ubogim, bezdomnych oraz uzależnionych. Obecnie duszpasterzami wspólnoty są: o. Sławomir Stawicki OMI i o. Andrzej Kordek OMI.

Źródło: oblaci.pl / pg

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.