8 marca| Wiadomości

O. Poquillon w Mosulu: to dla młodych odbudowujemy to miasto

W papieskiej modlitwie w Mosulu uczestniczył m.in. o. Olivier Poquillon OP. Francuski dominikanin był w przeszłości sekretarzem generalnym COMECE. Od ponad roku żyje w Irbilu, gdzie jest duszpasterzem obcokrajowców i pomaga w odbudowie chrześcijańskiej wspólnoty w Iraku.

Dzieląc się z Radiem Watykańskim wrażeniami po wizycie Franciszka w Mosulu, podkreślił on, że fundamentalne znaczenie miała tu obecność młodego pokolenia. To to dla nich odbudowujemy Mosul – mówi o. Poquillon.

Papież prowadzi od krzyża do światła Chrystusa

Była to wspaniała modlitwa o pokój, wraz z Papieżem Franciszkiem. Ta modlitwa prowadziła nas od krzyża, który był udziałem nas wszystkich, do światła Chrystusa. Papież przywołał postać Jonasza, który został posłany do Niniwy. Niniwa to dawna nazwa Mosulu. Dziś jako chrześcijanie i muzułmanie staramy się wspólnie tchnąć nowe życie w to miasto. Wymownym był fakt, że to właśnie dzieci witały tu Papieża. To dla nich odbudowujemy to miasto, zarówno kamienie, jak i zaufanie.

Źródło: Vatican News / Krzysztof Bronk

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.