27 lipca| OCM NINIWA

Musicalowe lato w Kokotku. Trwa muzyczny obóz z Magdą Anioł i Adamem Szewczykiem

Czy w 10 dni da się przygotować od zera pełnoprawny musical? W dodatku w wykonaniu dzieci i młodzieży? Uczestnicy tego obozu robią co mogą, żeby zdążyć na niedzielną premierę. A temat nie jest łatwy...

W Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA od piątku trwa 10-dniowy obóz musicalowy prowadzony przez Magdę Anioł, Adama Szewczyka i kadrę szkoły PasjonArt z Lublińca, która od siedmiu lat organizuje to wydarzenie.

To nie są kolonie ani rekolekcje – obóz ma wymiar edukacyjny, wychowawczy i przede wszystkim artystyczny. W jego trakcie 35 uczestników – dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat – wraz z instruktorami opracowuje całkowicie autorski musical. Na miejscu w podgrupach tworzą scenariusz, muzykę i choreografię.

– Poprzez musical zawsze próbujemy przemycić mądrości i dobre wartości. Ale staramy się, żeby program nie był przeładowany próbami i zajęciami, dlatego w wolnym czasie organizujemy animacje, tańce czy gry terenowe na świeżym powietrzu – wyjaśnia Katarzyna Wilczek, inicjatorka projektu PasjonArt i organizatorka obozu.

W porównaniu do poprzednich lat, kiedy przygotowywane spektakle dotyczyły lżejszych, wręcz baśniowych tematów, takich jak cyrk na kółkach, dżungla czy niebiańscy piraci (czyli aniołowie), problematyka tegorocznego musicalu jest znacznie bardziej poważna. Chodzi o cyberzagrożenia.

Finałowy musical – efekt 10 dni przygotowań – zostanie zaprezentowany ostatniego dnia obozu, w niedzielę 31 lipca, kiedy rodzice przyjadą odebrać swoje dzieci z Kokotka.

PasjonArt to prywatna szkoła muzyczna z Lublińca, której działalność nastawiona jest na kreatywne i indywidualne rozwijanie swoich pasji bez ograniczeń wiekowych, oferująca autorskie programy dla każdego ucznia. Filia szkoły działa również w Gliwicach.

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE