3 sierpnia| Wiadomości

Portugalia: ŚDM będą mieć duży wpływ na lokalną ekonomię i życie regionów

Przedstawiciele diecezjalnych komitetów organizacji Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) spodziewają się, że to zaplanowane na 1-6 sierpnia 2023 r. wydarzenie będzie mieć pozytywny wpływ na lokalną ekonomię. Największych zysków w związku z przybyciem do Lizbony setek tysięcy młodych katolików należy oczekiwać w stolicy, a także w dwóch sąsiadujących z nią diecezjach: Setúbal i Santarém, spodziewają się organizatorzy imprezy, licząc też, że zdynamizuje ona życie regionów.

Reprezentujący diecezjalny komitet ŚDM w archidiecezji Lizbony João Clemente, uważa, że wpływ tego największego na świecie spotkania młodych katolików będzie „ogromny” i widoczny w różnych sferach życia Portugalii, także w dziedzinie gospodarki.

– Na poziomie lokalnej ekonomii (…) konieczne będzie zapewnienie posiłków, podróży, wejścia do muzeów czy poznawania kraju – stwierdził Clemente.

Podobnego zdania są członkowie diecezjalnych komitetów organizacji ŚDM z Santarém i Setubalu. Reprezentujący tą drugą diecezję João Marques zaznaczył, że lokalny Kościół chce włączyć w przygotowania do przyszłorocznej imprezy osoby z różnych grup wiekowych, szczególnie w kwestii pomocy w zdobyciu zakwaterowania dla uczestników ŚDM.

Z kolei Maria Rodrigues z komitetu organizacyjnego ŚDM w diecezji Santarém uważa, że w przygotowania do tego wydarzenia włączyć należy wszystkie osoby, nawet seniorów, którzy mogą ubogacić ten okres swoją modlitwą. Za duże wyzwanie uznaje ona możliwość dotarcia przed ŚDM do młodzieży spoza wspólnot Kościoła.

– Szukamy młodych spoza kościołów i ruchów, a także chcemy dotrzeć do rodzin. Kto nie włącza się aktywnie w ŚDM (…) może modlić w ich intencji – dodała Rodrigues.

Źródło: KAI

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE