Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 7 sierpnia

Łk 12,35-40 Jezus powiedział do swoich uczniów: Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi […]

Łk 12,35-40
Jezus powiedział do swoich uczniów: Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie. A wy podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci; aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze. Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc, będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie. A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».

Nie musisz ludziom mówić o Bogu, tylko żyj tak, aby sami zaczęli o Niego pytać. Każdego dnia masz szansę na to, aby pokazywać, jakie Bóg działa cuda i jakie z Nim życie jest wspaniałe.
Czuwanie to przede wszystkim szukanie Boga, wychodzenie naprzeciw. Pragnienie Boga szybko mija, gdy się od Niego oddalamy, przestajemy się modlić, szukać, brakuje czasu na budowanie relacji z Nim. Co się wtedy z tobą dzieje? Wewnętrznie gaśniesz, zaczynasz czuć pustkę, czujesz się niespokojny, zagubiony.
Zastanów się, jak wygląda twoja relacja z Bogiem. Co byś powiedział, gdyby do ciebie przyszedł? Dostrzegasz, jak Bóg zmienia twoje życie?

WYDARZENIA Czytaj więcej
PRZECZYTAJ TAKŻE