Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 11 grudnia

Mt 11,2-11 Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który […]

Mt 11,2-11
Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?». Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi». Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę”. Zaprawdę powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on».

Chrystus nie odpowiada wprost na pytanie Jana Chrzciciela, ale cytuje fragment ze Starego Testamentu. Niektóre odpowiedzi na nasze pytania przychodzą w obrazach czy cytatach biblijnych. To jest alfabet Pana Boga. Warto go znać. To dlatego na misjach kandydaci na chrześcijan poznają Stary Testament i wielkie historie Abrahama, Mojżesza, Eliasza czy Dawida. I ty poznawaj te historie, bo Bóg lubi odpowiadać na nasze pytania językiem Biblii.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl