Rozważanie Ewangelii na środę, 4 stycznia

J 1,35-42 Jan Chrzciciel stał z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie […]

J 1,35-42

Jan Chrzciciel stał z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?». Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?». Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, rzekł: «Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

Czy jesteś gotowy do zmian w swoim życiu? Jezus zaprasza do drogi, do doświadczenia. Żeby odpowiedzieć na to wezwanie, trzeba umieć pozostawiać dotychczasowe myślenie i życie. Jezus zaprasza cię do czegoś nowego, mówi do ciebie. Masz w sobie gotowość i zdolność do przyjęcia nowego życia?

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl