21 stycznia| Wiadomości

Franciszek do młodych: nie wznoście murów, lecz patrzcie na horyzont

Nie budujcie muru przed swoim życiem. Mury zamykają cię w sobie, perspektywa sprawia, że się rozwijasz! Zawsze patrz na horyzont, oczami, ale przede wszystkim sercem! – zaapelował Ojciec Święty w przesłaniu wideo skierowanym do młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023:

Drodzy młodzi,

Zbliżamy się, choć to jeszcze kilka miesięcy, do Światowych Dni Młodzieży, a już teraz zarejestrowanych jest 400 tys. młodych. Jestem zaskoczony i szczęśliwy, że przybędzie tak wielu ludzi młodych, bo potrzebują uczestnictwa. Niektórzy powiedzą: „jadę w celach turystycznych”. Ale młody, który przybywa, ma w głębi duszy pragnienie uczestnictwa, dzielenia się z innymi, opowiedzenia swojego doświadczenia i przyjmowania doświadczenia drugiego. Jest spragniony horyzontów.

Wy, młodzi, z których 400 tysięcy już się zapisało, spragnieni jesteście horyzontów. W tym spotkaniu, w tym Dniu, uczcie się zawsze patrzeć na perspektywę, zawsze patrzeć poza. Nie budujcie muru przed swoim życiem. Mury zamykają cię w sobie, perspektywa sprawia, że się rozwijasz! Zawsze patrz na horyzont, oczami, ale przede wszystkim sercem! Otwórzcie serce! Na inne kultury, na innych chłopców i dziewczęta, którzy również przybędą na ten Dzień.

Przygotujcie się na otwarcie swoich horyzontów i swojego serca! I dziękuję, że już się zapisaliście, z dużym wyprzedzeniem. Ufajmy, że inni również pójdą za Waszym przykładem! Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża niech Was strzeże. Módlcie się za mnie, ja modlę się za was. I nie zapominajcie: nie mury, lecz pespektywy!

Dziękuję.


Pojedź Rowerami do Lizbony z NINIWA Team!

Ekspedycja WE. Rowerami do Lizbony [TRAILER]

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl