30 stycznia| Wiadomości

Misjonarki oblatki posłane do Peru

Cztery oblatki wyjeżdżają na misje do Peru.

W obecności Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej siostry oblatki zostały uroczyście posłane przez Kościół na misję do Peru. Misjonarki rozpoczynają pracę w diecezji Cajamarca w północno-zachodniej części kraju.

Katolicy stanowią tutaj blisko 90% populacji, ale w regionie mocno działają sekty i różne denominacje chrześcijańskie. W 2021 roku w diecezji działało 41 parafii, w kościelnej jurysdykcji posługuje blisko 80. prezbiterów i prawie 200. osób życia konsekrowanego. Obszar zamieszkuje ponad półtora miliona katolików.

Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej – w 1997 roku dziewięć kandydatek zaczęło życie wspólnotowe w Pozuelo w Hiszpanii, dając początek oblatkom Maryi Niepokalanej. Zaczęły od rozważania konstytucji oblatów, przeredagowując je na potrzeby wspólnoty żeńskiej oraz wyboru spośród siebie przełożonej. Dzień rozpoczynały wspólną modlitwą, po czym każda udawała się na uczelnię na studia. Po nauce siostry oddawały się pracy w domu rekolekcyjnym, katechizowaniu dzieci i młodzieży w parafii. Dzień kończył się Eucharystią w miejscowej wspólnocie oblackiej. Rok później nowe zgromadzenie uzyskało aprobatę Kościoła.

Więcej o Misjonarkach Oblatkach Maryi Niepokalanej można znaleźć TUTAJ

Źródło: oblaci.pl, misioneras oblatas

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl