10 lutego| Wiadomości

Na ŚDM w Lizbonie zgłosiło się ponad 600 tys. osób

Do udziału w zaplanowanych na początek sierpnia Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie zapisało się już w swoich diecezjach na całym świecie ponad 600 tys. osób – ogłosił komitet organizacyjny tego wydarzenia, cytowany przez portugalski tygodnik “Visão”. Według niego do stolicy Portugalii może przybyć nawet 1,5 mln osób.

Stołeczny tygodnik wskazał, że w miarę zbliżania się tego zaplanowanego na 1-6 sierpnia światowego spotkania systematycznie przybywa też wolontariuszy chętnych do pomocy w nim. Według biskupa pomocniczego Lizbony Américo Aguiara, gotowość do bezinteresownego wsparcia wydarzenia zgłosiło już ponad 10 tys. młodych katolików.

„Powietrze już drga”. Jak zagrać hymn ŚDM 2023? [CHWYTY, TUTORIAL]

Z danych komitetu organizacyjnego wynika, że dotychczas zapisało się na tę imprezę i pokryło koszty udziału w niej ponad 20 tys. młodzieży. Patriarchat Lizboński podał, że osoby te pochodzą ze 183 państw świata.

Główne modlitwy ŚDM, w których spodziewany jest udział papieża Franciszka, odbędą się na granicy powiatów Lizbona i Loures w pobliżu rzeki Tag. Od kilku miesięcy trwają tam prace służące przekształceniu miejscowych łąk na obszar parkowy.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl