28 marca| Wiadomości

Chcesz zapytać o coś papieża? Teraz możesz to zrobić

"Powiedz papieżowi!" - pod takim hasłem jezuici na Węgrzech zbierają pytania dla Franciszka przed wizytą papieża w Budapeszcie. Najlepsze z nich mają być też zadane bezpośrednio na prywatnym spotkaniu papieża ze współbraćmi z zakonu jezuitów zaplanowanym na 29 kwietnia w Budapeszcie - informuje o akcji węgierski portal katolicki "Magyar Kurír".

„O co zapytałbyś papieża, gdybyś miał taką okazję podczas konferencji prasowej w samolocie papieża z Rzymu do Budapesztu i potem z powrotem do Rzymu?” – czytamy w apelu jezuitów. Zainteresowani mogą zamieścić swoje pytanie na stronie internetowej węgierskiej prowincji jezuitów: jezsuita.hu lub sformułować je podczas dyskusji panelowej zaplanowanej w Budapeszcie na tydzień przed wizytą papieża.

Trzej jezuici: o. Gabor Bellovics, o. Zoltan Koronkai i o. Gabor Nevels chcą podczas spotkania 20 kwietnia odpowiedzieć na pytania dotyczące osoby i dzieła papieża Franciszka „zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą”. Co więcej propozycje pytań zostaną wtedy ustalone, aby kilka dni później przekazać je bezpośrednio papieżowi.

Spotkanie i prywatna rozmowa z lokalnymi jezuitami jest częścią standardowego programu każdej papieskiej podróży zagranicznej podczas pontyfikatu Franciszka. Zapis niepublicznej rozmowy jest zwykle publikowany przez jezuickie czasopismo „Civilta Cattolica” niedługo po wizycie papieskiej.

Papież Franciszek odwiedzi Węgry w dniach 28-30 kwietnia. Najważniejsze wydarzenia to m.in. niedzielna Msza św. na placu Kossutha przed słynnym budynkiem parlamentu w Budapeszcie oraz spotkanie z młodzieżą w hali sportowej im. Laszlo Pappa. Spotkanie z węgierskimi jezuitami odbędzie się wieczorem 29 kwietnia w nuncjaturze apostolskiej w Budapeszcie.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl