30 marca| NINIWA Team

Ostatnie chwile na decyzję! Pojedziesz rowerem do Lizbony z NINIWA Team?

Na Światowe Dni Młodzieży można dotrzeć samolotem, autokarem, samochodem albo… rowerem z NINIWA Team! Po Wielkanocy rusza pierwsza z dwóch wypraw przygotowawczych przed wakacyjnym wyjazdem na dwóch kółkach na Światowe Dni Młodzieży. To ostatni moment, by odkurzyć rower, podszlifować formę, a przede wszystkim – by podjąć decyzję: jadę czy nie jadę?

NINIWA Team już raz pojechała rowerami na Światowe Dni Młodzieży – w 2011 w Madrycie, a więc również na Półwyspie Iberyjskim. Tym razem celem będzie Lizbona i spotkanie z papieżem Franciszkiem wraz z młodymi z całego świata. Zadanie nie będzie jednak proste, bo wyprawa rusza z Kokotka 10 lipca (tak, zaledwie kolejnego dnia po Festiwalu Życia!), więc do Mszy kończącej ŚDM zostaną tylko cztery tygodnie jazdy. Dlaczego „tylko”? Bo po drodze czeka 11 krajów, 3500 kilometrów i… Pireneje.

Jeśli wzywany przygodą życia z ekscytacją wsiadasz już na rower i zaczynasz kręcić korbą – zatrzymaj się! Aby w lipcu wyruszyć z NINIWA Team do Lizbony, najpierw musisz udowodnić swoją formę oraz zdolność do jazdy w grupie na dwóch wyprawach przygotowawczych – w kwietniu i w maju. Tylko ukończenie obu wyjazdów da Ci przepustkę do właściwej wyprawy w wakacje!

Wyprawa przygotowawcza NINIWA Team. Kiedy i dokąd?

Jak podkreśla o. Tomasz Maniura OMI, lider NINIWA Team, w wyprawie przygotowawczej najważniejsze jest to, żeby nauczyć się funkcjonować razem:

Wychodząc jednak naprzeciw spekulacjom, zdradzamy, że już na pierwszej wyprawie przygotowawczej spróbujemy dojechać do… Lizbony! Ale nie tej nad Atlantykiem, a do niewielkiej osady o tej samej nazwie, położonej w województwie wielkopolskim, około 330 kilometrów od Kokotka.

Jeśli chcesz wziąć udział w wyprawie przygotowawczej, przyjedź wieczorem 12 kwietnia do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku (ul. Posmyk 5, Lubliniec). Kolejnego poranka wyruszamy w drogę. Zakończenie 16 kwietnia około 15.00 w Kokotku. Druga wyprawa przygotowawcza planowana jest w terminie 11–14 maja.

Posłuchaj jak o wyprawie NINIWA Team na Światowe Dni Młodzieży opowiadał w ostatnim odcinku Studia Raban Marcel Gawron, jeden z dawnych uczestników (oglądaj od 14:14)!

A może pieszo?

Tym, którzy od dwóch kółek i pedałowania przez całą Europę wolą wygodne buty i górskie szlaki, o. Dominik Ochlak OMI proponuje Marsz Turecki, czyli wyprawę pieszą, która potrwa od 31 sierpnia do 23 września. Celem będą góry Taurus w Turcji – około 430 kilometrów wędrówki przez malownicze, choć wymagające zbocza i szczyty.

W tym przypadku wymagane jest wcześniejsze ukończenie jednej wyprawy przygotowawczej po Beskidzie Śląskim i Żywieckim, która odbędzie się od 23 do 25 czerwca. Na rozgrzewkę – opcjonalnie i nieobowiązkowo – organizatorzy zapraszają do udziału w Wiośnie Ludów (8–11 czerwca), wspólnej wędrówce po szlakach Beskidu Żywieckiego w gronie kilku duszpasterstw młodzieżowych i akademickich ze Śląska.

Najważniejsze informacje dotyczące pieszej wyprawy NINIWA Team znajdziesz tutaj:

Wyprawa piesza NINIWA Team. Najważniejsze informacje

Ekspedycja WE – patron i intencja

Po ubiegłorocznych eskapadach na północ i południe Europy – rowerowej na Nordkapp oraz pieszej przez górskie Bałkany – w tym roku wyprawy NINIWA Team wiodą na zachód i na wschód pod wspólną nazwą: Ekspedycja WE.

Oznacza to nie tylko dwa przeciwne kierunki geograficzne (W – zachód, E – wschód), ale rozumiane z angielska jako „my” wyraża przede wszystkim jedność z młodzieżą na całym świecie. Bowiem to właśnie w intencji młodych – często pogubionych, osamotnionych, pozbawionych wiary, nadziei i miłości – rowerzyści i piechurzy ofiarują trudy swoich podróży.

We wszystkich zmaganiach w drodze orędować nam będzie bł. Carlo Acutis – nasz rówieśnik i jeden z patronów ŚDM w Lizbonie.

Jak dołączyć?

Chcesz dołączyć do rowerowej lub pieszej wyprawy NINIWA Team? Napisz maila na info@niniwateam.pl z informacją o chęci udziału. A potem już tylko odkurz po zimie rower/buty, podszlifuj formę, spakuj sakwy/plecak i ruszaj na wyprawę przygotowawczą!

Więcej informacji o wyprawach NINIWA Team znajdziesz TUTAJ.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl