1 kwietnia| Wiadomości

„Idź do parafii i powiedz, że ochrzcił go papież”. Niespodziewane odwiedziny Franciszka na oddziale dziecięcym

Przebywając w rzymskiej klinice Gemelli z powodu zapalenia oskrzeli, papież Franciszek udał się w piątek do dzieci leczonych na tamtejszym oddziale onkologicznym. Papież cieszył się już na tyle dobrym zdrowiem, że mógł odwiedzić małych pacjentów, a nawet ochrzcił jednego noworodka!

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że Franciszek przyniósł dzieciom różańce, czekoladowe jajka i książki o Jezusie, aby umilić im czas przed Wielkanocą.

Podczas wizyty, która trwała około pół godziny, papież udzielił sakramentu chrztu kilkutygodniowemu chłopcu, nadając mu imię Miguel Angel.

Scena ta została uwieczniona na filmie, który został opublikowany przez Stolicę Apostolską. Na nagraniu można usłyszeć Franciszka, który mówi do matki dziecka:

Już jest chrześcijaninem. Idź do parafii i powiedz, że ochrzcił go papież.

Następnie papież wrócił do swojego pokoju na szpitalnym oddziale. Według oficjalnych zapowiedzi Franciszek w sobotę może opuścić klinikę i wrócić do Watykanu. Pod znakiem zapytania wciąż stoi jednak jego udział w liturgiach Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkanocy.

Papież wielokrotnie podkreślał, że chce być blisko ludzi, a w swojej posłudze szczególną troską otacza ubogich i chorych. Nieoczekiwane odwiedziny w klinice Gemelli są kolejnym przykładem na to, że Franciszek chce być bezpośrednio obecny tam, gdzie jest potrzebny.

Watykan: kto będzie odprawiał liturgie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy?

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl