Rozważanie Ewangelii na poniedziałek, 24 kwietnia

J 12 ,24-26 Jezus powiedział do swoich uczniów: « Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie […]

J 12 ,24-26

Jezus powiedział do swoich uczniów: « Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec ». Jezus powiedział do swoich uczniów: « Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec ».

Ewangelia porównuje życie do ziarna wrzuconego w ziemię. Myślę, że często jest w nas lęk przed stratą. Jesteśmy niecierpliwi, co chwile zmieniając glebę naszego życia w pogoni za kolejnymi doświadczeniami. W konsekwencji życie staje się jałowe, bo pozbawione korzeni, przez które dociera pokarm. Chrystus zachęca do inwestycji w przyszłość. Wrzuć ziarno twojego życia w glebę Ewangelii. Niech zapuści w Niej korzenie, a stanie się pełne dobrych owoców.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl