25 kwietnia| Wiadomości

USA: Dom rekolekcyjny zamknięty po 72 latach rekolekcji

Zostanie przeniesiony o blisko tysiąc kilometrów na południe USA.

Ośrodek rekolekcyjny Chrystusa Króla w Buffalo zmienia lokalizację. Zakupiony przez oblatów dom wraz z terenem nad brzegiem jeziora Buffalo służył przez 72 lata. Odbywały się tutaj różne serie rekolekcyjne, głównie prowadzone przez misjonarzy ludowych z Prowincji Stanów Zjednoczonych. Ostatnia grupa rekolektantów wyjedzie stąd 30 kwietnia. Ośrodek zostanie przeniesiony do sanktuarium narodowego Matki Bożej Śnieżnej, również prowadzonego przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, w Belleville, dzielnicy Saint Louis w Illinois.

Byłem na dwóch weekendowych cichych rekolekcjach w tym centrum rekolekcyjnym. Bardzo przyjemne miejsce z prostymi i wygodnymi pokojami, które były idealne na weekend. Jedzenie było doskonałe i obfite. Widok na jezioro z mojego pokoju był spektakularny. Widziałem dwa bieliki przelatujące tuż pod moim oknem, jeden z nich zaczął polować na ryby. Tereny są piękne. Samo centrum rekolekcyjne ma interesującą konfigurację z pięknymi dziełami sztuki w całym budynku. Stary główny budynek sam w sobie jest dziełem sztuki – wspomina rekolekcje w oblackim ośrodku jeden z Internautów.

Jednak centrum duchowości nie przestaje działać. Na stronie sanktuarium i centrum znajdują się kolejne terminy rekolekcji tematycznych skierowanych do różnych grup.

Źródło: oblaci.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl