4 maja| Wspólnota

Jak było na Zjeździe NINIWY w Laskowicach? Relacja uczestniczki

"Jestem ogromnie wdzięczna Panu Bogu za ten wyjazd. Było to wspaniałe doświadczenie i owocny czas."

29 kwietnia rozpoczął się 38. Zjazd NINIWY, który odbywał się w Laskowicach, a jego hasło przewodnie brzmiało: „Po kolei”. Po przywitaniach i integracji z innymi przyjezdnymi, rozeszliśmy się do domów rodzin, które przyjęły nas z otwartymi rękoma.

Dzień drugi rozpoczęliśmy Mszą Świętą przeżywaną wraz z parafianami. Po Mszy przed kościołem wszyscy zatańczyliśmy belgijkę. Następnie wybraliśmy się do Domu Misyjnego św. Arnolda Janssena, by wysłuchać konferencji o. Patryka i o. Macieja o Chrzcie Świętym, a także by dowiedzieć się więcej na temat życia św. Wojciecha.

Wkrótce potem odbyliśmy rozmowy w mniejszych grupkach, dzięki którym mogliśmy podzielić się swoimi przemyśleniami i sugestiami na temat naszego podejścia do życia. Smaczny obiad sprawił, że nabraliśmy dużo sił na długi spacer, by przebrnąć przez liczne pola, łąki i lasy. Naszym miejscem docelowym był Kamień Św. Wojciecha w Leosi. Tam mieliśmy chwilę na odzyskanie sił i wysłuchanie pouczającej konferencji o. Krzysztofa.

Kolejnym punktem programu była podróż autokarem nad jezioro Stelchno, gdzie czekało na nas wiele atrakcji takich jak: grill, regionalne przekąski, ognisko oraz przepiękny pokaz ognia zorganizowany przez doświadczoną grupę. Całość zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, a następnie udaliśmy się na noclegi do rodzin.


Zobacz zdjęcia:

38. Zjazd NINIWY w Laskowicach


Poniedziałkowy poranek zaczęliśmy od modlitw, by zawierzyć Panu Bogu cały dzień, po czym wysłuchaliśmy konferencji sióstr oblatek, które ujawniły nam rzeczywistość posługi misyjnej. Następnie wyruszyliśmy na wycieczkę do „Miasta Zakochanych” – Chełmna, po którym oprowadził nas przewodnik. Zwiedziliśmy Park Miniatur Zamków Krzyżackich oraz przeszliśmy się po starówce. Uczestniczyliśmy również we Mszy Świętej odprawionej w kościele farnym.

Po powrocie do Laskowic nadszedł czas na Adorację Najświętszego Sakramentu w Domu Misyjnym św. Arnolda Janssena. W trakcie uwielbienia był czas na modlitwę i skorzystanie z sakramentu pokuty. Wieczorem odbyła się imprezka z ogromną dawką pozytywnej energii.

Ostatni dzień wyjazdu zaczął się wczesną pobudką, pakowaniem bagaży, pożegnaniem i podziękowaniem rodzinom za gościnę. Następnie nadszedł czas na poranne modlitwy. Każdy z chętnych uczestników wyjazdu miał możliwość podzielenia się swoim świadectwem. Były bardzo budujące i pokazały, że nasz wyjazd był bogaty w duchowe owoce. Uczestniczyliśmy w ostatniej wspólnej Eucharystii, zjedliśmy obiad i pożegnaliśmy się ze wszystkimi uczestnikami, którzy wracali do domów.

Jestem ogromnie wdzięczna Panu Bogu za ten wyjazd. Codzienna Msza i integracja pogłębiły naszą relację z Nim i z innymi osobami. Było to wspaniałe doświadczenie i owocny czas.

Marta, Siedlce

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl