Rozważanie Ewangelii na czwartek, 4 maja

 J 13,16-20 Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana […]

 J 13,16-20

Kiedy Jezus umył uczniom nogi, powiedział im:

«Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. Wiedząc to, będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować.

Nie mówię o was wszystkich. Ja wiem, których wybrałem; lecz potrzeba, aby się wypełniło Pismo: Kto ze Mną spożywa chleb, ten podniósł na Mnie swoją piętę. Już teraz, zanim się to stanie, mówię wam, abyście, gdy się stanie, uwierzyli, że Ja jestem.

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto przyjmuje tego, którego Ja poślę, Mnie przyjmuje. A kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał».

Chrystus wie, że wśród apostołów są tacy, którzy Go zdradzą lub się Go zaprą, a mimo to nie rezygnuje. Jest świadom, że na Jego drodze pojawią się przeszkody, nawet pośród najbliższych Mu osób. A ty? Gdy pojawiają się trudności, co robisz? Wycofujesz się czy dalej idziesz do celu?

Dziś Jezus zapewnia cię, że nawet wśród niepowodzeń On jest z Tobą! Zwłaszcza wtedy, gdy się bardzo boisz i niewiele rozumiesz.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl