Rozważanie Ewangelii na sobotę, 13 maja

J 15,18-21 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, […]

J 15,18-21

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was miłował jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».

Świat nas nie będzie lubił, a nawet będzie nas nienawidził. Dlaczego? Bo życie Dekalogiem, przykazaniami miłości nie podoba się. Człowiek żyjący Bogiem, Ewangelią jest wyrzutem sumienia dla innych. Dlatego musisz być gotowy na przeciwności. Nie poddawaj się. I pamiętaj, że nie żyjemy po to, by podobać się ludziom, ale po to, by podobać się Bogu.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl