Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 14 maja

J 14,15-21 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a […]

J 14,15-21

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie».

Jezus zaprasza do nawiązania z Nim głębokiej przyjaźni. Najbardziej wiarygodną odpowiedzią, jaką możesz Mu dać, jest bycie przy Nim! Zastanów się, jak wygląda twoja relacja z Bogiem. Jak często rozmawiasz z Nim na modlitwie? Jak często wsłuchujesz się w słowo Boże? Jak często karmisz się Nim w Eucharystii?

Jeśli zachowujesz naukę Jezusa, to Bóg jest w tobie! On jest zawsze, gdy trwasz przy Nim i nie odłączasz się od Niego przez grzech.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl