Rozważanie Ewangelii na czwartek, 18 maja

J 16,16-20 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie». […]

J 16,16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie».

Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: «Co to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca?”. Powiedzieli więc: «Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi».

Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: «Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”? Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość».

Pan Jezus zapowiada, że apostołowie będą się smucić. I tak też się stało. Kiedy ich Nauczyciel umarł, ogarnął ich płacz. Płakali, bo zostawili swego Pana i ze strachu uciekli. Ale kiedy przyszedł do nich jako Zmartwychwstały, ich smutek zamienił się w radość.

W twoim życiu pewnie też są momenty, kiedy się smucisz. Na pewno takim momentem jest grzech, który sprawia, że tracisz Chrystusa. Ale twój smutek może zamienić się w radość, kiedy pozwolisz, by Jezus Chrystus zwyciężył w Twoim życiu.

Może warto zaplanować spowiedź?

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl