24 maja| Wiadomości

Do udziału w ŚDM zapisało się już 600 tys. młodzieży

Ponad 600 tys. młodych pielgrzymów z całego świata zapisało się już do udziału w Światowych Dniach Młodzieży - podał komitet organizacyjny

Kierujący komitetem organizacyjnym biskup pomocniczy Lizbony Américo Aguiar powiedział, że wśród dotychczas zapisanych osób są obywatele niemal wszystkich państw świata. Dodał, że według oczekiwań organizatorów wydarzenia na tę odbywającą się pomiędzy 1 a 6 sierpnia imprezę przybędzie do portugalskiej stolicy ponad 1 mln osób.

Komitet organizacyjny imprezy podał za Stolicą Apostolską, że papież Franciszek przyleci na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony 2 sierpnia, czyli nazajutrz po ich inauguracji. Plan papieskiej wizyty w Portugalii zakłada, że Ojciec Święty pozostałby w portugalskiej stolicy do końca ŚDM, czyli do 6 sierpnia.

Podczas pobytu w Portugalii Franciszek będzie obecny w Lizbonie, a także w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. Oba te miejsca odwiedził w maju 2017 r. podczas swojej poprzedniej podróży do Portugalii.

Według roboczego programu ŚDM papież Franciszek miałby poprowadzić piątkową Drogę Krzyżową z udziałem młodzieży w Parku Edwarda VII, w centrum portugalskiej stolicy. W sobotę i niedzielę spodziewany jest jego udział w nocnym czuwaniu oraz w Mszy św. kończącej tegoroczną edycję ŚDM.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl