Rozważanie Ewangelii na sobotę, 3 czerwca

Mk 11,27-33 Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy.Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie […]

Mk 11,27-33

Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy.Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i pytali Go: « Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić? »

Jezus im odpowiedział: « Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi ».

Oni zastanawiali się między sobą: « Jeśli powiemy: z nieba, to nam zarzuci: Dlaczego więc nie uwierzyliście mu? Powiemy: Od ludzi ». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy uważali Jana rzeczywiście za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: « Nie wiemy ». Jezus im rzekł: « Więc i Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię ».

Arcykapłani nie pytają, by poznać prawdę, pytają, by zastawić na Jezusa pułapkę.

Zastanów się, czy tobie też zdarza się wystawiać ludzi na próbę. Po to, by ich zdyskredytować, wyśmiać. A może lepiej byłoby z nimi po prostu szczerze porozmawiać?

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl