Rozważanie Ewangelii na piątek, 14 lipca

Mt 10,16-23 Jezus powiedział do swoich apostołów: «Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, […]

Mt 10,16-23

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.

Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić. Gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.

Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy»

„Oto Ja was posyłam!” To posłanie jest ciągle aktualne, wielu ludzi bowiem jeszcze nie zna Jezusa, nie doświadczyło Jego miłości i przyjaźni, ale też wielu ludzi o niej zapomniało. Jezus wybiera dziś mnie, więc mam być Jego świadkiem wszędzie tam, gdzie przebiega moja codzienność. Postaram się dziś opowiedzieć komuś o Jezusie.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl