Rozważanie Ewangelii na czwartek, 15 czerwca

Mt 5, 20-26 Jezus powiedział do swoich uczniów: « Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i […]

Mt 5, 20-26

Jezus powiedział do swoich uczniów:

« Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście że powiedziano przodkom: “Nie zabijaj”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu “Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł “Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz ».

Trudno było prześcignąć faryzeuszów w sprawiedliwości i wierności Prawu. A jednak! Jezus pokazuje, że jest na to sposób. Jest nim przebaczenie i miłość.

Pomyśl o ludziach, z którymi masz jakiś problem. Czasem oczywiście jest on poważny, bo ktoś obiektywnie wyrządził wielką krzywdę. Ale czasem zdarza się nam rozpamiętywać jakieś głupoty… Pomyśl, czy warto. I porozmawiaj o tym z Jezusem.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl