17 czerwca| Wspólnota

Wakacje z NINIWĄ. Módl się i pracuj, tańcz z różańcem albo… spływaj

Obóz sportowy czy rekolekcje? Festiwal muzyczny czy kontemplacja w kaplicy? Coś dla ciała czy coś dla ducha? Pomysłów i propozycji na spędzenie wakacji jest wiele, jednak nie musisz już dłużej mierzyć się z dylematem, które wybrać!

Z rozwiązaniem przychodzi Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, które – obok Festiwalu Życia – przygotowało ofertę letnich rekolekcji z elementami sportu, tańca, pracy czy górskich wędrówek. Zmęcz ciało, a duch sam upomni się o czas na refleksję i modlitwę – to sprawdzony miks i dynamika, która działa!

Niektóre rekolekcje będą obywały się na łonie natury (rzeka Pilica, Bieszczady), pozostałe – w nowoczesnym, a zarazem równie malowniczo położonym ośrodku w Kokotku znanym z komfortowych warunków zakwaterowania i wyśmienitej kuchni!

Na Festiwalu Życia możesz przeżyć najlepszy tydzień w swoim życiu!

Najmocniejszym punktem w kalendarzu NINIWY jest Festiwal Życia w Kokotku, który odbędzie się od 3 do 9 lipca pod hasłem „Jestem”. W tym roku główną treść festiwalu będzie wyznaczać historia życia świętego Jana Chrzciciela.

Rejestracja na Festiwal Życia trwa, każdego dnia na wydarzenie zapisują się kolejne grupy i uczestnicy indywidualni.

Bilety na Festiwal Życia

W programie – oprócz codziennych Mszy Świętych, nabożeństw czy całodobowej adoracji – są koncerty, konferencje, kilkadziesiąt warsztatów do wyboru, a dla odważnych – ekstremalny i widowiskowy Bieg Festiwalowicza! Na scenie wystąpią Tribbs, DARIA, 2Tm2,3 i zespół „Śląsk” wraz z Janem Stokłosą, a wśród prelegentów znajdą się m.in. Marcin Zieliński czy Monika Hoffman-Piszora (@monika_i_dzieciaki_cudaki na Instagramie). Z kolei wieczór uwielbienia poprowadzi festiwalowy zespół 3 Dni 3 Noce.

Co NINIWA przygotowała na wakacje?

Przez całą resztę wakacji NINIWA zaprasza młodzież do Kokotka i nie tylko na tematyczne rekolekcje – sportowe, taneczne, górskie, kajakowe czy „po prostu” rekolekcje. Każde z nich poprowadzi jeden z misjonarzy oblatów, a w przypadku propozycji sportowych i tanecznych – dodatkowo również profesjonalny instruktor.

@niniwa_omi

Spędź wakacje z NINIWĄ!!! ☀️🏖️ Na przygotowanych przez nas rekolekcjach rozwiniesz swojego ducha, ciało i charakter! 🏋️ 1. Kuźnia Charakteru, 26 czerwca – 1 lipca 2. K jak Kajak, 17-21 lipca 3. Rekolekcje siatkarskie, 7-12 sierpnia 4. Rekolekcje koszykarskie, 14-19 sierpnia 5. NINIWA Dance, 21-26 sierpnia 6. Po prostu Rekolekcje, 21-26 sierpnia 7. BWP. Bieszczadzkie Wędrówki Piesze, 28-31 sierpnia Każdy znajdzie coś dla siebie! Pełna oferta wydarzeń wakacyjnych na naszej stronie wydarzenia.niniwa.pl 📲 #niniwa #kokotek #wakacje #planynawakacje #wedrowkigorskie #splywkajakowy #rekolekcje

♬ dźwięk oryginalny – NINIWA

Zarówno Festiwal Życia, jak i wakacyjne rekolekcje NINIWY są skierowane do młodzieży (najczęściej uczniów i studentów w wieku 15–25 lat), ale jednocześnie to dobra propozycja dla ich rodziców, którzy często zastanawiają się, jak zachęcić swoje dorastające dziecko do głębszego zaangażowania się w wiarę. A w tym celu nie trzeba szukać od razu rekolekcji dla duchowych gigantów – na to przyjdzie pora. Warto zacząć od lekkiej i przystępnej formy.

Przegląd wakacyjnych rekolekcji NINIWY

W Kokotku, na kajakach czy górskich szlakach spotkasz swoich wierzących rówieśników i zobaczysz żywy Kościół – a to najlepsze świadectwo.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl