Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 25 czerwca

Mt 10,26-33 Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało […]

Mt 10,26-33

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

Nie bój się, nawet włosy na twojej głowie są policzone! Jesteś dla Boga ważny! On naprawdę interesuje się twoim życiem! Nie jesteś Mu obojętny. Zna ciebie, zna twój plan dnia, zna twoje rozterki, radości i wyzwania. Kibicuje ci, byś każdy dzień przeżywał jak najpiękniej.

Czy wierzysz w to, że Bóg rzeczywiście interesuje się twoim życiem, że cię nigdy nie zostawi, że twoje szczęście jest dla Niego ważne? A może w to wątpisz? Niezależnie od tego, jaka jest twoja odpowiedź – powiedz dziś o tym Jezusowi.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl