Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 2 lipca

Mt 10,37-42 Jezus powiedział do apostołów: «Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto […]

Mt 10,37-42

Jezus powiedział do apostołów:

«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».

Postawa ucznia jest niezwykłą postawą. Uczeń nic nie traci, może tylko zyskać doświadczenie i mądrość Nauczyciela. Chrystus nieustannie wybiera mnie na swojego ucznia, po to abym miał udział w Jego życiu i swoją postawą prowadził innych do Niego. Podziękuję dziś Jezusowi, że wybrał mnie na swojego ucznia, bo to wyjątkowe powołanie.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl