Rozważanie Ewangelii na sobotę, 8 lipca

Mt 9,14-17 Uczniowie Jana podeszli do Jezusa i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?». […]

Mt 9,14-17

Uczniowie Jana podeszli do Jezusa i zapytali: «Dlaczego my i faryzeusze dużo pościmy, Twoi zaś uczniowie nie poszczą?». Jezus im rzekł: «Czy goście weselni mogą się smucić, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy będą pościć.

Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania, gdyż łata obrywa ubranie i gorsze robi się przedarcie. Nie wlewa się też młodego wina do starych bukłaków. W przeciwnym razie bukłaki pękają, wino wycieka, a bukłaki się psują. Raczej młode wino wlewa się do nowych bukłaków, a tak jedno i drugie się zachowuje».

Jezus wyjaśnia uczniom Jana, iż wspólnota kościoła nie jest wspólnotą ciągłego smutku i umartwienia ale wspólnotą radości i ofiarowania.Uświadamia iż ważne jest miejsce postu w życiu kościoła nie jako narzędzia smutku ale okazji do refleksji nad odnawianiem swojego ofiarowania się Chrystusowi i podejmowaniem refleksji nad odnawianiem swojej gorliwości w  wierności Jemu.  Poświęcę dziś czas nad moją wiernością Chrystusowi.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl