Rozważanie Ewangelii na czwartek, 13 lipca

Mt 10,7-15 Jezus powiedział do swoich apostołów: «Idźcie i głoście: „Bliskie już jest królestwo niebieskie”. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie […]

Mt 10,7-15

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Idźcie i głoście: „Bliskie już jest królestwo niebieskie”. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, powitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was.

Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych. Zaprawdę powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu».

„Darmo dawajcie!” Jezus posyła mnie dziś do ogłaszania królestwa Bożego i darmowego czynienia dobra wobec innych. Sam daje wskazówki, jak ma przebiegać to głoszenie, i daje jego przykład. Według Jezusa głoszenie polega na ukazywaniu przykładu życia. Darmowość dobrych uczynków jest niezwykle skuteczna w głoszeniu. Może i ja dziś uczynię więcej dobrych rzeczy niż zwykle? Poświęć dziś czas na spełnienie dobrych uczynków – więcej niż zwykle.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl