Rozważanie Ewangelii na poniedziałek, 17 lipca

Mt 10,34–11,1 Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale […]

Mt 10,34–11,1

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.

Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto miłuje syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.

Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.

Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».

Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

„Kto poda kubek (…) wody”. To chyba najprostsza czynność – podać komuś kubek wody do picia. Nie zajmuje to wiele czasu i nie potrzebuje wiele energii. Ale najważniejsze jest w tym wszystkim nastawienie serca na bezinteresowną służbę, której uczy Jezus. Postawa ucznia jest okazją dla innych, by chcieli poznać Nauczyciela, który tej służby uczy. Ten prosty gest może stać się okazją do głoszenia Ewangelii czynem. Poświęcę dziś czas na służbę bliźniemu.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl