Rozważanie Ewangelii na wtorek, 18 lipca

Mt 11,20-24 Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. «Biada tobie, […]

Mt 11,20-24

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

„Biada!” To jedno z najbardziej gorzkich słów wypowiedzianych przez Jezusa. Wypowiada je wobec miast, które zignorowały Jego słowa i naukę. Czasem i ja przejawiam taką postawę w różnych sytuacjach, zapominając o cennych radach Jezusa. Może dziś jest okazja do przypomnienia sobie Jego bezcennych rad ukazanych w ośmiu błogosławieństwach. Poświęcę dziś czas na rozważenie ośmiu ewangelicznych błogosławieństw.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl