2 sierpnia| Wspólnota

Spotkanie młodzieży oblackiej na Światowych Dniach Młodzieży

W pierwszym dniu Światowych Dni Młodzieży doszło do spotkania młodych, którzy w swoich krajach działają przy zakonie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. W spotkaniu – które jak donosi nasza reporterka na ŚDM Natalia Skrzypiec było bardzo serdeczne – brał udział o. Luis Alonso OMI, superior generalny Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

– Byli młodzi z Kanady, Meksyku, Włoch, z Polski i z innych krajów. Wszyscy byli bardzo otwarci i chętni by wymieniać się swoimi doświadczeniami życia wiarą, przy Kościele i zakonie oblackim – mówi Natalia Skrzypiec. Najwięcej interakcji było między Polakami a Kanadyjczykami. Wielu z nich mogło się porozumieć z Polakami w języku polskim. To dlatego, że pochodzą z rodzin polskich imigrantów.

W rozmowę włączył się też o. Luis Alonso OMI, który przedstawił młodym pomysły na to, jak mogą pomóc misjonarzom oblatom w dziele ewangelizacji. – Rozmowy odbywały się w grupach, gdzie panowała swoista burza mózgów. Wymiana doświadczeń, pomysłów, ale i upominków związanych z krajami, z których pochodzimy – relacjonuje Natalia Skrzypiec.

@niniwa_omi

Tanczyliśmy z młodzieżą oblacką z całego świata! 🌍 Byliście już w strefie polskiej? 🇵🇱 #swiatowednimlodziezy #lizbona #jmjportugal #jmjlisboa

♬ dźwięk oryginalny – NINIWA

Jak dodaje, młodzież z innych krajów była zainteresowana działalnością oblatów w Polsce a młodzi Polacy zaprosili ich na Festiwal Życia, który co roku organizowany jest przez polską społeczność oblacką.

Źródło: misyjne.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl