10 września| Rozważania Ewangelii

Rozważanie Ewangelii na niedzielę, 10 września

Mt 18,15-20 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. […]

Mt 18,15-20

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź ze sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków opierała się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.

Zaprawdę powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

Dalej zaprawdę powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich».

Zdarzyło ci się kogoś obgadywać? A ty lubisz być obgadywanym? Jezus daje propozycję bezpośredniego wyjaśniania trudnych sytuacji. Ktoś grzeszy, robi coś nie tak? Zamiast o tym gadać, pójdź do niego i wyjaśnij sytuację. Być może w ten sposób zyskasz w nim nawet przyjaciela.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl