10 października| Rozważania Ewangelii

Rozważanie Ewangelii na wtorek, 10 października

Łk 10,38-42 Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta imieniem Marta przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę […]

Łk 10,38-42

Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta imieniem Marta przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie.

Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła».

A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

Marta może być tu znakiem aktywnego działania bez refleksji. Robi dużo. Jest zaangażowana w pracę. Przez jej ręce przechodzi wiele inicjatyw. Nie zatrzymuje się jednak i nie rozważa, co jej to daje i co w ten sposób zyskują inni. Maria natomiast jest również aktywna. Czynnie słucha Jezusa. Wynika z tego, że konfrontuje swoje życie z tym, co mówi Pan. Dzięki wyprowadzonym wnioskom może podnieść jakość swojego życia, tworzonych przez siebie relacji.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl