19 października| Wiadomości

Parafia drugim domem? Młodzi i duszpasterze będą rozmawiać o Kościele

Od dziś do soboty w Kaliszu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterstwa Młodzieży pod hasłem „Parafia drugim domem”. W wydarzeniu wezmą udział duszpasterze młodzieży z całej Polski wraz z przedstawicielami młodzieży z poszczególnych diecezji. Rok temu forum odbywało się w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku.

Forum rozpocznie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu w czwartek, 19 października, Mszą św. o godz. 20.30 pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego, przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Na piątek, 20 października, zaplanowano sesje tematyczne dotyczące m.in. synodalności. O godz. 15.15 w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (kościół ojców jezuitów) odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a godz. 16.15 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. O godz. 19.30 w katedrze św. Mikołaja odbędzie się comiesięczne spotkanie Stand Up.

Forum zakończy się w sobotę 21 października. W programie są warsztaty tematyczne z udziałem wolontariuszy ŚDM. O godz. 12.15 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Mszy św. przewodniczyć będzie bp Adama Bab, członek Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, delegat KEP ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.


Zobacz jak było rok temu w Kokotku:

Kościół z młodymi #wdrodzedoLizbony. W Kokotku trwa Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży!


– Forum odbędzie się pod hasłem „Parafia drugim domem”. Z ludźmi młodymi z całej Polski chcemy rozmawiać o Kościele, który jest domem, ale też chcemy się otworzyć na młodzież, która gromadzi się we wspólnotach diecezji kaliskiej. Młodzież z diecezji kaliskiej zapraszamy w piątek na Mszę św. do bazyliki św. Józefa i na comiesięczne spotkanie Stand Up do katedry. Zachęcamy też do modlitwy za ten czas, by służył on budowaniu duszpasterstwa młodzieży w całej naszej ojczyźnie – powiedział KAI ks. Przemysław Kapała, diecezjalny koordynator ŚDM.

Źródło: KAI

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl