21 października| Rozważania Ewangelii

Rozważanie Ewangelii na sobotę, 21 października

Łk 12,8-12 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do […]

Łk 12,8-12

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.

Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągnąć będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co mówić należy».

Bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu to świadome trwanie w złu. Świadome czerpanie przyjemności z grzechu. Wszystko po to, żeby postępować wbrew Bogu. Czyste zło. Ten temat jednak nie jest sercem powyższego fragmentu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skutki działania Ducha Świętego wtedy, gdy jestem na Niego otwarty. Z Jego pomocą wyjdę zwycięsko z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl