16 listopada| Rozważania Ewangelii

Rozważanie Ewangelii na czwartek, 16 listopada

Łk 17,20-25 Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: […]

Łk 17,20-25

Jezus zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: „Oto tu jest” albo: „tam”. Oto bowiem królestwo Boże jest pośród was».

Do uczniów zaś rzekł: «Przyjdzie czas, kiedy zapragniecie ujrzeć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. Powiedzą wam: „Oto tam” lub: „Oto tu”. Nie chodźcie tam i nie biegnijcie za nimi. Bo jak błyskawica, gdy zabłyśnie, świeci od jednego krańca widnokręgu aż do drugiego, tak będzie z Synem Człowieczym w dniu Jego.

Wpierw jednak musi wiele wycierpieć i być odrzucony przez to pokolenie».

Bóg zaprasza nas do życia Ewangelią, do wprowadzania do naszego osobistego życia – naszych mniejszych i większych „światków”, w których funkcjonujemy – miłości, przebaczenia, prawdy, pokoju, jedności, służby na rzecz innych. Wówczas w tych przestrzeniach pokażemy, że On jest dla nas najważniejszy, i zacznie się w nich dziać (lub nawet już dzieje się) Jego królestwo.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl