11 grudnia| Wiadomości

Nowy film LOT-u podbija internet! Sam chciałbyś go zobaczyć przed startem

Krystyna Czubówna, Jan Matejko i stewardesy w muzeum. Takiej kolaboracji jeszcze nie widzieliście!

Polskie Linie Lotnicze LOT i Muzeum Narodowe w Warszawie zaprezentowały nowy, wspólny projekt – safety video. Nowy film prezentujący zasady bezpieczeństwa na pokładzie został nagrany w Galerii Sztuki XIX Wieku. Safety video jest obowiązkowym elementem edukacji pasażerów i wpisuje się w strategię marki LOT, zakładającą promocję polskiego dziedzictwa.

Akcja filmowej instrukcji dla pasażerów toczy się w Galerii Sztuki XIX Wieku, wśród arcydzieł polskiego malarstwa. Materiał został zrealizowany w nowoczesny, storytellingowy sposób  – biorą w nim udział obrazy Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego czy Józefa Mehoffera. Nieoczekiwana forma przekazywania instrukcji bezpieczeństwa z pomocą muzealnych wnętrz i dzieł sztuki ma za zadanie utrzymać uwagę widza tuż przed podróżą i stanowić jeden z ważnych elementów doświadczenia marki.

– Film poza oczywistym celem informacyjnym, pełni istotną funkcję wizerunkową. LOT to polska marka o zasięgu globalnym. Poprzez obecność samolotów w zagranicznych portach, jesteśmy nie tylko naturalnym promotorem Polski i jej najlepszych cech, czyli gościnności i życzliwości, ale także nośnikiem kultury oraz dziedzictwa narodowego – mówi Ewa Lampart, Dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Nowe safety video zbiera mnóstwo pozytywnych opinii wśród widzów z całego świata. – Aż zazdroszczę tym, którzy pierwszy raz zobaczą to na pokładzie samolotu – pisze pod filmem na YouTubie użytkownik @orzels. Z kolei na Facebooku popularny profil A Fly Guy’s Cabin Crew Lounge skomentował: To jest to, co tak bardzo podziwiam w Polakach.

Safety video jest elementem ważnej procedury przedstartowej. Zgodnie z regulacją Passengers safety briefing sformułowaną przez EASA (Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego), linia lotnicza ma obowiązek poinstruować pasażerów nt. bezpieczeństwa na pokładzie. Safety video to materiał emitowany każdorazowo podczas przygotowań do lotu. W PLL LOT dotyczy rejsów realizowanych samolotami Boeing 787-8 i 9 Dreamliner.

Lektorem przedstartowej instrukcji bezpieczeństwa pozostaje dobrze znana Krystyna Czubówna. Przygotowywana jest również wersja safety video w języku migowym.

Źródło: informacja prasowa, red.

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl