31 grudnia| OCM NINIWA

Taki był rok 2023 w NINIWIE

Ostatni rok obfitował w sprawy niezwykle istotne zarówno dla NINIWY, jak i dla Kościoła w Polsce i na świecie. Przypominamy pięć najważniejszych wydarzeń minionych 12 miesięcy.

Święcenia kapłańskie w Kokotku

Takie coś nie wydarza się na co dzień! Nie w katedrze, nie w bazylice ani sanktuarium, lecz w kaplicy Świętych Młodzianków w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA święcenia kapłańskie z rąk biskupa Sławomira Odera przyjął Karol Chmiel OMI, uczestnik kilku wypraw NINIWA Team, który właśnie na rowerze poznał misjonarzy oblatów. To bez wątpienia historyczne wydarzenie dla całej wspólnoty NINIWY oraz dla tego miejsca!

Kokotek: Święcenia kapłańskie Karola Chmiela OMI [RELACJA]

Festiwal Życia

To był jak dotąd największy i w odczuciu wielu uczestników najbardziej emocjonujący Festiwal Życia! Ponad tysiąc osób na polu namiotowym przez cały tydzień, kolejne tysiące na koncertach, młodzi ludzie spowiadający się o różnych porach dnia i w różnych miejscach, niekończące się kolejki do Komunii, głębokie rozmowy, majestatyczne wschody słońca nad stawem i szalona zabawa na parkiecie… W skrócie: życie, radość, Bóg!

Poniżej możecie zobaczyć to na zdjęciach…

50 najlepszych zdjęć z Festiwalu Życia 2023

…i na filmie:

Wyprawa NINIWA Team do Lizbony

Jak Maryja wybrali się i pojechali z pośpiechem. Wyruszyli o świcie tuż po zakończeniu Festiwalu Życia, a dotarli do celu dosłownie godzinę przed Mszą inaugurującą Światowe Dni Młodzieży!

„NINIWA Team wybrała się i dojechała z pośpiechem” – na rowerach z Kokotka do Lizbony!

To była najszybsza wyprawa w 17-letniej historii NINIWA Team, biorąc pod uwagę dystans pokonany w tak krótkim czasie! Rowerzyści w 23 dni dotarli z Kokotka do Lizbony, wykręcając 3592 kilometrów. Później czekała ich jeszcze mordercza gonitwa do Madrytu, skąd autokarem wrócili do Polski.

Światowe Dni Młodzieży

Do Lizbony pojechali nie tylko rowerzyści NINIWA Team, ale też kilkanaście osób ze wspólnot NINIWY przy oblackich parafiach w całej Polsce. W galerii poniżej możecie zobaczyć, co robili na Dniach w Diecezji, które spędzili u rodzin w portugalskiej diecezji Coimbra.

Niniwici na Dniach w Diecezji [ZDJĘCIA]

Zakonne Forum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań

Jesienią prawie sto sióstr zakonnych, księży i zakonników oraz osób życia konsekrowanego z kilkudziesięciu zakonów i zgromadzeń, odpowiedzialnych w swoich wspólnotach za formację młodych ludzi, znów spotkało się w Kokotku, żeby rozmawiać o duszpasterstwie powołań i młodzieży. Siła jest w jedności!

„Skończyły się czasy wielkich mas i letniego katolicyzmu”? W Kokotku trwa Zakonne Forum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl