28 stycznia| Wiadomości

Ostatnia wieczerza w goglach VR. Poczuj na sobie spojrzenie Jezusa

W Poznaniu można przenieść się w czasie i przestrzeni. Przy placu Wielkopolskim organizowane są pokazy z użyciem technologii VR, która pozwala uczestniczyć w ostatniej wieczerzy. – Najbardziej uderzające jest to, że zakładając te wirtualne okulary możemy poczuć na sobie spojrzenie Jezusa. To zostawia mocne wrażenie na bardzo długo – mówi Aleksandra Karniewicz z Fundacji „Miejsce Słowa”.

Organizatorom zależy, aby uczestniczenie w pokazie miało charakter duchowy. Okularów nie dostajemy więc wchodząc prosto z ulicy.

– Przygotowaliśmy dla naszych gości trzy sale. Pierwsza jest wprowadzeniem, zapoznaniem się z tym, co za chwilę się wydarzy. Druga sala to miejsce na wyciszenie, lekturę fragmentu Ewangelii, który mówi o ostatniej wieczerzy, modlitwę. Po tych dwóch etapach następuję pokaz. Na ten moment możemy jednocześnie obsłużyć kilkanaście osób. Całość trwa około 20 minut  – mówi w rozmowie z Michałem Jóźwiakiem Aleksandra Karniewicz.

Dzięki goglom VR każdy może doświadczyć słowa Bożego w zupełnie nowej przestrzeni. Podczas udziału w ostatniej wieczerzy można zobaczyć oryginalne ubrania, naczynia, a nawet potrawy. Organizatorzy konsultowali swój projekt z historykami i biblistami, aby jak najlepiej oddać realia wieczernika.

– Nagranie filmu było sporym, międzynarodowym przedsięwzięciem, ale mamy już w planach realizowanie wizualizacji kolejnych fragmentów Ewangelii. Chcemy, żeby nowe technologie pomagały ludziom w spotkaniu ze słowem Bożym. Wydaje się, że w Miejscu Słowa udaje się to całkiem nieźle – podkreśla rozmówczyni misyjne.pl.

W pokazach organizowanych przez fundację uczestniczyło już kilka tysięcy osób. Fundacja Miejsce Słowa składa się z osób świeckich należących do Kościoła Katolickiego, a całość projektu została zrealizowana dzięki prywatnym środkom i darowiznom.

Ewangelia w wirtualnej rzeczywistości jest dostępna w Poznaniu przy ul. Plac Wielkopolski 10/11, od czwartku do poniedziałku, w godzinach od 13:00 do 19:00.

Źródło: Michał Jóźwiak, misyjne.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl