7 lutego| Wiadomości

Misjonarki oblatki otworzyły drzwi klasztoru…

Młodzież mogła przyjrzeć się powołaniu zakonnemu i charyzmatowi św. Eugeniusza.

Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej postanowiły otworzyć drzwi swojego klasztoru w Hiszpanii. Inicjatywa pod tytułem „Światła w mieście” miała na celu ukazanie młodym ideału życia zakonnego oraz charyzmatu pozostawionego przez św. Eugeniusza de Mazenoda.

To był bardzo piękny czas braterstwa, również z franciszkanami, ponieważ ukazywaliśmy nasze wspólne powołanie, pokazując tym samym bogactwo, jakim jest różnorodność charyzmatów dla naszej wspólnoty parafialnej i dla Kościoła – napisały po spotkaniu misjonarki oblatki.

Misjonarki Oblatki Maryi Niepokalanej – w 1997 roku dziewięć kandydatek zaczęło życie wspólnotowe w Pozuelo w Hiszpanii, dając początek oblatkom Maryi Niepokalanej. Zaczęły od rozważania konstytucji oblatów, przeredagowując je na potrzeby wspólnoty żeńskiej oraz wyboru spośród siebie przełożonej. Dzień rozpoczynały wspólną modlitwą, po czym każda udawała się na uczelnię na studia. Po nauce siostry oddawały się pracy w domu rekolekcyjnym, katechizowaniu dzieci i młodzieży w parafii. Dzień kończył się Eucharystią w miejscowej wspólnocie oblackiej. Rok później nowe zgromadzenie uzyskało aprobatę Kościoła.

Więcej o Misjonarkach Oblatkach Maryi Niepokalanej można znaleźć TUTAJ.

Źródło: oblaci.pl

niniwa.pl

Redakcja portalu niniwa.pl